Prosinec 2019

Vánoční turnaj ve stolním tenisu / 4. 12. 2019/

Na začátku měsíce prosince byl mezi žáky všech výchovných skupin sehrán vánoční turnaj ve stolním tenisu. Akce se zúčastnili žáci všech ročníků a celkovým vítězem se stal Borůvka Lukáš, druhé místo vybojoval Vích Ondřej a třetí skončil Borůvka Aleš. Drobné ceny byly předány. Hrálo se systémem vyřazovacího pavouka. Nešlo tak o výsledek, jako o zábavu.

Akci zorganizoval vychovatel Mgr. Kašpar.

 

 

Soutěž ve šplhu na laně a tyči /9. 12. 2019/

Dne 9. 12. 2019 se uskutečnila soutěž o nejrychlejšího „šplhouna“ domova mládeže. Akce se zúčastnili chlapci prvního ročníku. Zde jsou výsledky:

  1. místo ve šplhu na laně získal Adam Pavlas- Jirásek, 2. místo obsadil Vojta Kosinka a třetí skončil Ondra Sokol.

Tyč jako nejlepší zdolal Vojta Kosinka, jako druhý se umístil Adam Pavlas- Jirásek a 3. místo patřilo Ondrovi Sokolovi.

Drobné ceny a diplom zajistila vychovatelka Lichtenberková.

 

 

Účast na akci „Česko zpívá koledy“ /11. 12. 2019/

V obchodním centru Aupark jsme se zúčastnili celostátní akce „Česko zpívá koledy“. Při této příležitosti se v jeden okamžik rozsvítí vánoční stromky v desítkách měst současně. U krásně vyzdobeného stromu si mohli návštěvníci spolu s pěveckým sborem a muzikanty zazpívat koledy. My jsme se také přidali a společně si užívali adventní čas.

Po cestě zpět na DM se hovořilo o plánech na prožití vánočních prázdnin a v souvislosti s hudebním vystoupením také o tom, kdo se učil nebo učí hrát na nějaký hudební nástroj.

Akce se společně se žáky zúčastnila vychovatelka Mgr. Stančíková.

 

 

Velký vánoční turnaj ve florbalu /11. 12. 2019/

Tentýž den (11. 12. 2019) se také uskutečnil velký vánoční turnaj ve florbalu za účasti 4 domovů mládeže – náš DM,  DMIŠJ Vocelova, DMIŠJ J. Masaryka, DMIŠJ Hradecká. Jedno družstvo bylo utvořeno z vychovatelů a vychovatelek ze všech jmenovaných domovů. Hrálo se systémem tabulky každý s každým a vítězem se stalo družstvo DMIŠJ Hradecká. Naši žáci obsadili krásné druhé místo. Organizaci zajistil p. Samek. Drobné ceny a diplomy předali vychovatelé (Mgr. Kašpar, Bc. Hůlka, p. Samek Dis., p. Bugel).