Detail novinky

AUTOMOBILEUM 2024

Hradecký polygon opět dějištěm soutěžního klání

Žáci automobilních škol z celé České republiky jako každoročně přijeli ukázat své nově nabyté řidičské dovednosti na 6. ročník dopravní soutěže AUTOMOBILEUM 2024, konané na Dopravním výcvikovém polygonu Hradec Králové.

Soutěž tradičně pořádá SOŠ a SOU, Hradec Králové, Vocelova 1338, letos ve dnech 13. – 14. 5. 2024. Soutěže se zúčastnilo 10 reprezentačních družstev z krajů celé republiky. Žáci poměřili své znalosti teoretické, ale především schopnosti v řízení motorových vozidel. V silné konkurenci nakonec zvítězilo družstvo kraje Vysočina, cenu v soutěži jednotlivců si odnesl Tomáš Ferbr ze stejného kraje. Náš Královéhradecký kraj reprezentovalo družstvo složené ze žáků Vocelovky a SŠTŘ Nový Bydžov. V opravdu silné konkurenci obsadili chlapci krásné 6. místo.

Záštitu nad soutěží převzal jako v předchozích letech náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Arnošt Štěpánek, MBA. Prestiž soutěži dodaly i firmy spolupracující se školou – ŠKODA AUTO, C.S. CARGO, CDS NÁCHOD, Dopravní podnik města Hradce Králové, Fa René Hradec Králové a oddělení BESIP MD ČR. Firmy zapůjčily nejmodernější vozidla pro potřeby soutěže, představily se ukázkou elektromobilů, tahačů a autobusů i doprovodným programem a také věnovaly hodnotné ceny pro vítěze.

Soutěž byla opět na vysoké úrovni, navíc nám letos přálo i počasí. Díky zapůjčené moderní technice a doprovodnému programu si všichni den užili a odjížděli domů jistě plni nových zážitků a zkušeností.

 


Vytvořeno: 16.5.2024