Detail novinky

Den pro Vás 2023

Každoročně pořádaný zábavně soutěžní Den pro Vás si už získal své stálé příznivce. Letos naše škola ve 14. ročníku přivítala 541 žáků z 16 základních škol Královéhradeckého kraje (jen pro připomínku – minulý rok to bylo 667 žáků ze 17 základních škol). Akce se konala opět pod záštitou náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Arnošta Štěpánka, MBA a podpořily ji i Královéhradecký kraj, město Hradec Králové a firmy ŠKODA AUTO a.s.; Šmidl Provozní Holding s.r.o.; PORSCHE Česká republika, s.r.o.; Porsche Hradec Králové; Fa RENE, a.s.Alcadrain. s.r.o.; Noark Elektric Sp. Z.o.o.; Grohe ČR s.r.o.; Hansgrohe CS s.r.o.; Berner spol. s r.o.

Do klání se pustilo celkem 37 desetičlenných družstev, týmy poměřily své síly celkem ve 12 soutěžních disciplínách praktických i znalostních. Kromě již tradičních úkolů, jako je sestavit zámkovou dlažbu, položit střešní krytinu, provést instalaci vodovodního potrubí, vybrat a vyměnit správnou žárovku světla automobilu či podle vzoru sestavit dřevěný model rozhledny, přinesla Vocelovka novinku v podobě ozubených koleček poskládaných do funkčního soukolí. Nadále řešili soutěžící plánování trasy, obsah povinné výbavy auta, rozeznávání typů karosérií, znalost dopravních předpisů, rozlišení stavebních stylů či instalatérské znalosti.

Nenudili se ani ti, kteří se do soutěží nezapojili. Pro ně byly připraveny aktivity přibližující obory stavební, dopravní a auto obory, vyučované na naší škole. Žáci si také mohli zahrát šipky, kuželky či florbal. I partnerské firmy stejně jako loni nechaly účastníkům nahlédnout do světa praxe. Celkem pro ně připravily 8 stanovišť s aktivitami.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v odpoledních hodinách za přítomnosti ředitelů zúčastněných základních škol, doprovázejících pedagogů a pozvaných hostů. Putovní pohár ředitele SOŠ a SOU získalo družstvo ZŠ Milady Horákové se ziskem 515 bodů a stalo se celkovým vítězem. Druhé místo obsadilo se ziskem 505 bodů družstvo ZŠ SEVER HK a na třetím místě skončilo družstvo ZŠ Plotiště nad Labem se ziskem bodů 500. Výherci si za své výkony odnesli poháry, medaile a hodnotné ceny od partnerů akce.

Soutěžní dopoledne bylo činorodé a tvořivé, provázelo ho pěkné počasí a hlavně dobrá nálada. A určitě se můžete těšit i na příští rok, který opět přinese další Den pro Vás.

 


Vytvořeno: 18.9.2023