Detail novinky

Instalatéři z Vocelovky opět úspěšní

Petr Veselý a Viktor Lupínek se dne 28. 2. 2017 zúčastnili XX. ročníku krajského kola soutěže odborných dovedností žáků 3. ročníků středních odborných učilišť v oboru instalatér. Letošní ročník pořádalo Střední odborné učiliště plynárenské Pardubice. Královéhradecký a Pardubický kraj reprezentovali žáci z Hradce Králové, Pardubic, Svitav a Žamberka.

Soutěž byla již tradičně rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teorii pomocí počítače žáci odpovídali na testové otázky. Praxe zahrnovala šest praktických témat, například spojování potrubí z různých materiálů dle přiložených výkresů, montáž zařizovacích předmětů a výtokových armatur. Obě části byly hodnoceny nezávislou komisí.

Naši žáci v celkovém hodnocení stanuli na bedně. Petr Veselý získal druhé místo a Viktor Lupínek obsadil třetí pozici. Oba postupují do republikového kola, které se bude konat v Brně ve dnech 25. – 28. 4. 2017. Žákům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů a pěkné umístění v následujícím klání.

 

IMAG2374 IMAG2373 IMAG2371


Vytvořeno: 2.3.2017