Detail novinky

Naši mechanici instalatérských a elektrotechnických zařízení vítězí

Ve dnech 5. – 6. května 2016 se uskutečnil v západočeské Sušici již 8. ročník národního kola soutěže odborných dovedností žáků oboru Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení. Soutěžící družstvo bylo sestaveno ze dvou žáků 3. ročníku tohoto oboru. Královéhradecký kraj reprezentovali žáci Jan Uchytil a David Tomiška ze SOŠ a SOU Hradec Králové, Vocelova 1338.

Soutěž byla rozdělena do dvou částí –  teoretické a praktické. V teoretické části absolvovali soutěžící test odborných znalostí z instalatérství, elektrotechniky a BOZP. Praktická část obsahovala zapojení a montáž otopného tělesa, instalaci kotle, včetně montáže potrubí, a zapojení elektroinstalace. Jednotlivé soutěžní úkoly byly hodnoceny bodově prostřednictvím nezávislých rozhodčích na jednotlivých pracovištích. Výsledné pořadí se určilo součtem bodů získaných při plnění jednotlivých úkolů.

Slavnostní vyhodnocení soutěže proběhlo v obřadní síni městské radnice za přítomnosti zástupců škol, sponzorů a dalších hostů. Naši žáci po úspěchu na SOD v Brně opět ukázali, že patří k nejlepším v ČR. Jejich výsledky jim totiž zajistily první místo. Blahopřejeme oběma žákům a přejeme mnoho úspěchů ve škole a v budoucnu i v profesním životě. Za přípravu na soutěž a za odborné vedení studentů patří dík vedoucímu učiteli odborného výcviku Jaroslavu Rumlovi a učiteli odborného výcviku Jiřímu Vodičkovi.

IMAG0733 IMAG0767

IMAG0797 IMAG0805


Vytvořeno: 9.5.2016