Detail novinky

Návštěva z Banské Bystrice

Začátek listopadu byl ve znamení návštěvy žáků a učitelů z partnerské Spojené školy Banská Bystrica. Nabitý program začal halovým fotbalovým utkáním, v němž žáci naší školy zvítězili v poměru 3:2. V tvrdém, ale fair play hraném utkání, jsme vedli již 3:0, v závěru hosté dotahovali, vyrovnat se jim však nepodařilo. O výsledek však tentokráte tolik nešlo.  Po krátkém odpočinku vyrazila výprava na prohlídku Hradce Králové. Společně jsme vystoupali na Bílou věž a prohlédli si „staré město“. Po večeři následovalo posezení spojené s hraním bowlingu. Druhý den se výprava z Banské Bystrice vydala do Prahy, kde obdivovala pamětihodnosti našeho hlavního města – Staroměstské náměstí, Karlův most, Hrad atd.  Je samozřejmé, že při návštěvě nemohla chybět ani setkání žáků obou škol     a  prohlídka školy. Domníváme se, že žáci i učitelé byli s pobytem u nás spokojeni. Za vše nakonec mluví vyjádření vedoucího výpravy z Banské Bystrice p. učitela Gabriela Miškufa:

…“samozrejme Vám všetkým ešte raz ďakujeme za skvelý čas strávený s Vami v Hradci Králové a v Prahe. Bola to pre nás veľmi pekná exkurzia. Zároveň sme posledný deň po prehliadke školy skonštatovali, že nás veľmi zaujal trenažér, učebne a dielne, ktoré ste nám ukázali. Po rozhovorech s  vašimi kolegami sme získali nové skúsenosti a mnoho dobrých nápadov.“

Kolegové z Banské Bystrice na oplátku pozvali naše žáky a učitele k návštěvě jejich školy a k účasti na fotbalovém turnaji v malé kopané. Rádi by též s námi spolupracovali v rámci projektu Erasmus+.

Mezinárodní spolupráce naší školy je podporována Královéhradeckým krajem.


Vytvořeno: 12.11.2015