Detail novinky

Velký úspěch našich žáků v celostátní soutěži

OBKLADAČSKÁ NADĚJE 2015 XI. ročník

Soutěže budoucích obkladačů, která se v letošním roce konala na Střední škole technické Most, se zúčastnilo osm dvoučlenných družstev z Čech a Moravy.

V první části soutěže žáci písemně odpovídali na 30 testových otázek, které teoreticky prověřily jejich odbornost.

Druhá, velice náročná praktická část, se skládala z obložení stěn dle grafické předlohy na předem připraveném panelu, který nahrazoval skutečnou koupelnu včetně WC.

Žáci postupovali dle zadaného kladečského plánu obložení stěn, pokládky dlažby, spárování a konečné úpravy pomocí silikonu. Zadání bylo velmi náročné, zejména rozměření plochy. V této základní části chybovalo každé družstvo. I přes drobné potíže v úvodu soutěže všichni žáci nakonec prokázali, že jsou opravdovou nadějí pro budoucí uplatnění na trhu práce.

Nejlépe se se zadanými úkoly vypořádali žáci ze Střední školy řemesel Brno-Bosonohy. Na druhém místě se umístili opět žáci z Moravy, konkrétně ze Střední školy polytechnické Olomouc. Čechy výborně reprezentovali žáci naší SOŠ a SOU Vocelova Vojtěch Holeček a Martin Bodlák, kteří pod vedením učitele odborného výcviku Jiřího Orta získali krásné třetí místo.

Soutěž měla tradičně vysokou úroveň a ukázala na vyrovnanost nejen všech soutěžních družstev, ale i jednotlivců.

Děkujeme nejen našim žákům za úspěšnou reprezentaci školy, ale i učitelům, kteří se podíleli na jejich kvalitní přípravě.

cech_6


Vytvořeno: 26.11.2015