Detail novinky

Vocelovka má nejlepšího instalatéra v České republice

Ve dnech 19. – 22. dubna 2016 se v rámci 21. MEZINÁRODNÍHO STAVEBNÍHO VELETRHU IBF BRNO uskutečnila pod záštitou Cechu topenářů a instalatérů ČR o. s. finálová republiková soutěž odborných dovedností Učeň instalatér. Tento, již XIX. ročník, je též zařazen do Přehlídky České ručičky 2016.

Soutěže se zúčastnilo 28 žáků z jednotlivých krajů ČR a čtyři žáci ze zahraničí – 2 z Rakouska a 2 z Polska – z naší partnerské školy ZSB Poznaň. Vedle teoretických znalostí museli jednotliví žáci prokázat i značné praktické dovednosti. Prováděli montáž potrubí z různých materiálů (měď, ocel a plast) a současně jejich propojení. Zabývali se montáží zařizovacích předmětů (WC, umyvadlo) a montáží otopného tělesa. Po splnění 8 soutěžních úkolů už čekalo jediné – vyhodnocení. Do poslední chvíle nikdo netušil, jak soutěž dopadla, a tak nervozita mezi soutěžícími byla značná. V rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti za účastí významných hostí a ředitelů soutěžících žáků se uskutečnilo slavnostní vyhlášení.

A jak dopadli naši zástupci, Jan Hanák a David Tomiška? Jejich výsledky, ale i vystupování a jednání předčilo naše očekávání. Jan Hanák se stal absolutním vítězem v kategorii jednotlivců a postoupil na prestižní Přehlídku České ručičky. Davida Tomišku srazily chyby vyplývající z nervozity na 18. místo. V soutěži družstev získala naše škola pódiové umístění, když obsadila 3. místo a získala pomyslnou bronzovou medaili.

Janu Hanákovi, Davidu Tomiškovi, ale také jejich vedoucímu učiteli odborného výcviku Jaroslavu Rumlovi patří velký dík za vzornou reprezentaci nejen naší školy, ale i Královéhradeckého kraje.

 

Brno 2016 050  Brno 2016 050

DSC00636 DSC00649


Vytvořeno: 28.4.2016